Mercedes-Benz Actros L refrigerated box semitrailer "Bayernland"
Product number:
253666
Listprice:
28,00 €
This Actros L refrigerated box semitrailer, owned by the Bayernland dairy in southeast Germany, advertizes milk and cheese from Bavaria. The model carries the colorful imprints on both sides of the refrigerated box.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bayernland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.7 g |
| Production date | 06/2001 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This Actros L refrigerated box semitrailer, owned by the Bayernland dairy in southeast Germany, advertizes milk and cheese from Bavaria. The model carries the colorful imprints on both sides of the refrigerated box.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bayernland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.7 g |
| Production date | 06/2001 |
| Limited quantity | 500 |