Iveco Stralis XP cement part semitrailer "STL"
Product number:
310147
Listprice:
44,95 €
Herpa releases the second vehicle of the shipping company STL Logistik from Haiger in Central Hesse as a limited edition. The current Iveco Stralis XP pulls a concrete components inloader from Langendorf.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | STL Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80 g |
| Release Date | May/June 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa releases the second vehicle of the shipping company STL Logistik from Haiger in Central Hesse as a limited edition. The current Iveco Stralis XP pulls a concrete components inloader from Langendorf.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | STL Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80 g |
| Release Date | May/June 2019 |