Mercedes-Benz Actros M Titan low boy semitrailer "Wacker"
Product number:
278676
Listprice:
27,00 €
The Wacker group from Filderstadt in Wuerttemberg is primarily specialized in civil engineering, but also offers service in the areas waste disposal and transportation. With the „big example“ of this exclusive model, mostly company owned construction machines are hauled.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wacker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 75 x 50 mm |
| Weight | 121 g |
| Production date | 03/2006 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Wacker group from Filderstadt in Wuerttemberg is primarily specialized in civil engineering, but also offers service in the areas waste disposal and transportation. With the „big example“ of this exclusive model, mostly company owned construction machines are hauled.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wacker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 75 x 50 mm |
| Weight | 121 g |
| Production date | 03/2006 |
| Limited quantity | 750 |