Mercedes-Benz Actros Streamspace container semitrailer "i4 Transportation"
Product number:
904957
Listprice:
29,50 €
i4 Transportation with headquarters in Mannheim offers logistics solutions for the bulk cargo industry. The current Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab pulls a container chassis loaded with a 30 ft. pressure silo container. A partial is now also available from the Herpa trademark shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77 g |
| Production date | 09/2012 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
i4 Transportation with headquarters in Mannheim offers logistics solutions for the bulk cargo industry. The current Mercedes-Benz Actros with Bigspace cab pulls a container chassis loaded with a 30 ft. pressure silo container. A partial is now also available from the Herpa trademark shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77 g |
| Production date | 09/2012 |
| Limited quantity | 500 |