Iveco S-Way curtain canvas semitrailer Spedition Maulhardt“
Product number:
313506
Listprice:
42,95 €
Leinfelde in Thuringia is home to the shipping company Maulhardt, which is also already using the new Iveco S-Way on the roads across Europe. The red tractor with its distinctive black radiator grille makes this model look very massive.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.1 g |
| Release Date | May/June 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Leinfelde in Thuringia is home to the shipping company Maulhardt, which is also already using the new Iveco S-Way on the roads across Europe. The red tractor with its distinctive black radiator grille makes this model look very massive.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.1 g |
| Release Date | May/June 2021 |