Mercedes-Benz Atego refrigerated truck "TK Logistics"
Product number:
291019
Listprice:
19,50 €
The Swiss TK -Center Birrfeld AG was founded in 1993 and today has 27,000 pallet parking spaces in the range of -27 degrees.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TKC Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 10/2008 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Swiss TK -Center Birrfeld AG was founded in 1993 and today has 27,000 pallet parking spaces in the range of -27 degrees.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TKC Logistics |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Brown |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 10/2008 |
| Limited quantity | 700 |