Mercedes-Benz Actros M refueling tank truck "BWW"
Product number:
298681
Listprice:
29,50 €
BWW Energie is a mineral and fuel oil business with headquarters in Stuttgart and Tübingen. Among BWW’s customers are private customers and companies with own fleets. A partial edition of this eXtra model is now also available at Herpa eXtra online shopping.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BWW Shell |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / yellow / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 225 x 65 x 30 mm |
| Weight | 75 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
BWW Energie is a mineral and fuel oil business with headquarters in Stuttgart and Tübingen. Among BWW’s customers are private customers and companies with own fleets. A partial edition of this eXtra model is now also available at Herpa eXtra online shopping.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BWW Shell |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / yellow / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 225 x 65 x 30 mm |
| Weight | 75 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 500 |