Mercedes-Benz Actros LH tank semitraler "Feldbinder"
Product number:
284523
Listprice:
49,90 €
Just like in 2006, also for the transportation fair 2007 an exclusive model was produced for Feldbinder, which is given away at the fair to good customers and partners.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 74 mm |
| Weight | 256 g |
| Production date | 06/2007 |
| Limited quantity | 950 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Just like in 2006, also for the transportation fair 2007 an exclusive model was produced for Feldbinder, which is given away at the fair to good customers and partners.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 74 mm |
| Weight | 256 g |
| Production date | 06/2007 |
| Limited quantity | 950 |