Iveco Stralis XP curtain canvas semitrailer "Spedition Schumann"
Product number:
310048
Listprice:
39,95 €
Werdau near Saxony is the home of the Schumann forwarding company, which uses its Iveco Stralis semitrailers for international freight transport.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Schumann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.4 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Werdau near Saxony is the home of the Schumann forwarding company, which uses its Iveco Stralis semitrailers for international freight transport.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Spedition Schumann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.4 g |
| Release Date | March/April 2019 |