Mercedes-Benz Arocs dump semitrailer "Geiger"
Product number:
922746
Listprice:
36,50 €
Herpa's "Bavaria Edition" has been produced for our retailers in Bavaria.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.8 g |
| Production date | 01/2016 |
| Limited quantity | 650 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa's "Bavaria Edition" has been produced for our retailers in Bavaria.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Geiger |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Light green |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 53.8 g |
| Production date | 01/2016 |
| Limited quantity | 650 |