MAN TGL box truck with liftgate„Buchbinder Autovermietung“
Product number:
310598
Listprice:
32,95 €
Vehicles of the 7.5-metric-ton class are also available for nationwide rental from Buchbinder Car Rental. The Herpa model is equipped with a liftgate, in line with the original.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Buchbinder Autovermietung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.1 g |
| Release Date | September/October 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Vehicles of the 7.5-metric-ton class are also available for nationwide rental from Buchbinder Car Rental. The Herpa model is equipped with a liftgate, in line with the original.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Buchbinder Autovermietung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.1 g |
| Release Date | September/October 2019 |