MAN TGA XXL rigid tractor, 2a
Product number:
146265
Listprice:
11,00 €
After the presentation of the first model in our May 2000 new releases, the new MAN tractor completes the Herpa collection, now without a trailer. The model is equipped with all the details such as chassis paneling, lateral air dams and a sun shield.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue black oceangrün Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 39.4 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the presentation of the first model in our May 2000 new releases, the new MAN tractor completes the Herpa collection, now without a trailer. The model is equipped with all the details such as chassis paneling, lateral air dams and a sun shield.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue black oceangrün Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 39.4 g |