Mercedes-Benz Actros M MP3 container trailer "Westarp"
Product number:
299008
Listprice:
26,50 €
The medium-sized waste disposal company Westarp from Aschaffenburg employs 60 staff members. Among the 25 vehicles are container dumpers, deposit tippers, front loaders, rear loaders and box vehicles.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Westarp Entsorgung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 226 x 65 x 30 mm |
| Weight | 78 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The medium-sized waste disposal company Westarp from Aschaffenburg employs 60 staff members. Among the 25 vehicles are container dumpers, deposit tippers, front loaders, rear loaders and box vehicles.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Westarp Entsorgung |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 226 x 65 x 30 mm |
| Weight | 78 g |
| Production date | 09/2010 |
| Limited quantity | 700 |