Framo 901/2 Plane „Pneumant“
Product number:
066822
Listprice:
19,95 €
In the design of the tire brand Pneumant from Fürstenwalde, this Framo 901/2 with a canvas cover will be released in the 1/120 scale. The limited-edition model will be available from August 2021.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.8 g |
| Release Date | May/June 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the design of the tire brand Pneumant from Fürstenwalde, this Framo 901/2 with a canvas cover will be released in the 1/120 scale. The limited-edition model will be available from August 2021.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 14.8 g |
| Release Date | May/June 2021 |