Iveco Trakker dump semi-trailer truck "Felbermayr"
Product number:
312875
Listprice:
34,95 €
The Felbermayr company, which is active throughout Europe, uses the Iveco Trakker with a thermal insulation trough trailer. Reason enough not to withhold this beautiful model combination with its authentic vehicle number on the cabin from the collectors. The production quantity is limited.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 63.5 g |
| Release Date | January/February 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Felbermayr company, which is active throughout Europe, uses the Iveco Trakker with a thermal insulation trough trailer. Reason enough not to withhold this beautiful model combination with its authentic vehicle number on the cabin from the collectors. The production quantity is limited.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 63.5 g |
| Release Date | January/February 2021 |