MAN TGA LX DeBeukelaer truck "Prinzen"
Product number:
262682
Listprice:
51,19 €
Herpa eXtra brings you this lavishly designed semitrailer, completely varnished, which is part of the fleet of the Grossmann shipping company from Ulmen in southwestern Germany. The trailer promotes the "Prinzen" cookies made by Griesson-DeBeukelaer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DeBeukelaer Prinzen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 259 g |
| Production date | 12/2002 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa eXtra brings you this lavishly designed semitrailer, completely varnished, which is part of the fleet of the Grossmann shipping company from Ulmen in southwestern Germany. The trailer promotes the "Prinzen" cookies made by Griesson-DeBeukelaer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DeBeukelaer Prinzen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 259 g |
| Production date | 12/2002 |
| Limited quantity | 1000 |