Mercedes-Benz Actros L refueling tank semitrailer "Betz"
Product number:
299534
Listprice:
32,50 €
Almost 6,000 employees at over 50 locations are part of the forwarding company Willi Betz. This semitrailer is one of over 2,800 vehicles and was produced as exclusive model for the company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 11/2010 |
| Limited quantity | 850 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Almost 6,000 employees at over 50 locations are part of the forwarding company Willi Betz. This semitrailer is one of over 2,800 vehicles and was produced as exclusive model for the company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Willi Betz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 11/2010 |
| Limited quantity | 850 |