Mercedes-Benz Actros L lowboy semitrailer "Regel"
Product number:
269698
Listprice:
31,50 €
In its 55 year company history, the Hessian company Regel has primarily been specializing in heavy load transports, truck-mounted cranes and relocations of large industrial plants.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Regel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In its 55 year company history, the Hessian company Regel has primarily been specializing in heavy load transports, truck-mounted cranes and relocations of large industrial plants.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Regel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90.5 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 750 |