Framo 901/2 canvastrailer "Plaste & Elaste aus Schkopau"
Product number:
066372
Listprice:
19,95 €
The Framo 901/2 with classic advertisement of the former GDR enhances the delivery vehicle range.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Plaste & Elaste aus Schkopau |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Moss green / light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Framo 901/2 with classic advertisement of the former GDR enhances the delivery vehicle range.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | Plaste & Elaste aus Schkopau |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Color | Moss green / light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |