MAN TGS tandem dump trailer "Trio-Trans"
Product number:
071529
Listprice:
179,95 €
The series of 1/50-scale miniature models will be continued at Herpa with a model from Trio-Trans, manufactured in high detail, exclusively for Herpa by Conrad.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | metal |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 405 x 130 x 65 mm |
| Weight | 720.1 g |
| Release Date | May/June 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The series of 1/50-scale miniature models will be continued at Herpa with a model from Trio-Trans, manufactured in high detail, exclusively for Herpa by Conrad.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:50 |
| Operator | Trio-Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | metal |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 405 x 130 x 65 mm |
| Weight | 720.1 g |
| Release Date | May/June 2019 |