Liebherr mobile crane LTM 1045/1 "Wasel Krane"
Product number:
303903
Listprice:
49,50 €
This little Liebherr mobile crane is suitable to set up the big Liebherr caterpillar crane. It is now released as one-time edition featuring the current writing of the Bergheim-based company.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 75 x 50 mm |
| Weight | 149.8 g |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This little Liebherr mobile crane is suitable to set up the big Liebherr caterpillar crane. It is now released as one-time edition featuring the current writing of the Bergheim-based company.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wasel Krane |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Traffic white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 75 x 50 mm |
| Weight | 149.8 g |
| Release Date | September/October 2014 |