MAN TGA LX Jumbo box semitrailer "Roncalli"
Product number:
304658
Listprice:
32,50 €
The internationally known Circus Roncalli once again provides an interesting model for a Herpa miniature. The Jumbo box semitrailer transport material for the sound and lighting system.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82.7 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The internationally known Circus Roncalli once again provides an interesting model for a Herpa miniature. The Jumbo box semitrailer transport material for the sound and lighting system.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Roncalli |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 82.7 g |
| Release Date | May/June 2015 |