Fiat Panda 2 pieces, greenbeige / black
Product number:
065962-002
Listprice:
15,95 €
New type! The Great Box of the 1980s also enhances thesmall-scale Herpa range. The model is released as a set including a greenbeige and a black model.
| Manufacturer | Fiat |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 10.1 g |
| Release Date | July/August 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The Great Box of the 1980s also enhances thesmall-scale Herpa range. The model is released as a set including a greenbeige and a black model.
| Manufacturer | Fiat |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 10.1 g |
| Release Date | July/August 2016 |