Liebherr LTM 1045/1 mobile crane "Thömen"
Product number:
308632
Listprice:
59,95 €
Next to the semitrailer we also release the Liebherr mobile crane LTM 1045 featuring the design of the Hamburg-based company Thömen.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Thömen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Green / black |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 50 mm |
| Weight | 149.2 g |
| Release Date | May/June 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Next to the semitrailer we also release the Liebherr mobile crane LTM 1045 featuring the design of the Hamburg-based company Thömen.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Thömen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Green / black |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 50 mm |
| Weight | 149.2 g |
| Release Date | May/June 2018 |