MAN TGA XXL curtain canvas semitrailer "Godelmann fairy tale truck II"
Product number:
157681
Listprice:
32,50 €
The transport company Wagner, located in the Bavarian Forest, operates several vehicles nationwide for the concrete company Godelmann. This MAN features another Godelmann fairy-tale motif.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Wagner, located in the Bavarian Forest, operates several vehicles nationwide for the concrete company Godelmann. This MAN features another Godelmann fairy-tale motif.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2010 |