Iveco S-Way LNG curtain canvas semitrailer “Waldbach Logistik”
Product number:
314411
Listprice:
42,95 €
The transport company Waldbach Logistik is based in Melle in Lower Saxony. Its diversely structured fleet also includes the new Iveco S-Way with LNG tanks, which Herpa is manufacturing in a one-time edition for the retail program.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Waldbach Logistik is based in Melle in Lower Saxony. Its diversely structured fleet also includes the new Iveco S-Way with LNG tanks, which Herpa is manufacturing in a one-time edition for the retail program.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |