MAN TGS TM tractor with wind deflectors, red
Product number:
314572
Listprice:
18,95 €
New type! The new MAN TGS tractor equipped with a narrower cab is now also available in the Herpa range, initially in a red color scheme. The complete driver’s cab with all add-on parts was newly designed by Herpa for this purpose.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | traffic red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | January/February 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new MAN TGS tractor equipped with a narrower cab is now also available in the Herpa range, initially in a red color scheme. The complete driver’s cab with all add-on parts was newly designed by Herpa for this purpose.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | traffic red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | January/February 2022 |