MAN TGE bus high roof police Baden-Württemberg
Product number:
096638
Listprice:
24,95 €
New type! Equipped with the new Hänsch DBS 5000 warning light bar, this police MAN TGE used in Baden-Württemberg is produced by Herpa as a miniature model in a limited number.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25 g |
| Release Date | May/June 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! Equipped with the new Hänsch DBS 5000 warning light bar, this police MAN TGE used in Baden-Württemberg is produced by Herpa as a miniature model in a limited number.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 25 g |
| Release Date | May/June 2022 |