MAN TGA XXL bulk volume semitrailer "Oskar Vogel"
Product number:
231329
Listprice:
22,57 €
The shipping company Oskar Vogel from Paderborn is specialized in transporting vendor parts for the automobile industry.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oskar Vogel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 1200 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Oskar Vogel from Paderborn is specialized in transporting vendor parts for the automobile industry.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oskar Vogel |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 1200 |