Iveco S-Way rigid tractor 3axles, green yellow
Product number:
317122-002
Listprice:
19,95 €
The new 6x2 chassis for the Iveco S-Way has barely been presented (new products November-December 2023) and the first edition of 317122 in red is already sold out before delivery and will be replaced with this yellow-green variant.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | green yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | March/April 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new 6x2 chassis for the Iveco S-Way has barely been presented (new products November-December 2023) and the first edition of 317122 in red is already sold out before delivery and will be replaced with this yellow-green variant.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | green yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | March/April 2024 |