Mercedes-Benz Actros M´08 FH No.136 Building Kipper Tandem hanger train Meiller 3a/2a
Product number:
914000
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feess |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver -gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62 g |
| Production date | 11/2013 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feess |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver -gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62 g |
| Production date | 11/2013 |
| Limited quantity | under 500 |