Mercedes-Benz Actros LH trailer "Kieler Woche", PC
Product number:
264457
Listprice:
78,99 €
Cruise ships, yachts, and big container vessels: the Kieler Woche offers lots of events related to sailing and more. And it has become a tradition for Herpa to produce a special model for the Mercedes-Benz branch in Kiel.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 261 g |
| Production date | 05/2003 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Cruise ships, yachts, and big container vessels: the Kieler Woche offers lots of events related to sailing and more. And it has become a tradition for Herpa to produce a special model for the Mercedes-Benz branch in Kiel.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 261 g |
| Production date | 05/2003 |
| Limited quantity | 750 |