Iveco Stralis XP flatbed semitrailer with 2 × 20 ft. Container "Felbermayr" (A)
Product number:
310093
Listprice:
44,95 €
The latest Iveco Stralis is also in use at Felbermayr. The original of the Herpa model pulls a flatbed trailer, loaded with two 20-foot containers.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.9 g |
| Release Date | March/April 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The latest Iveco Stralis is also in use at Felbermayr. The original of the Herpa model pulls a flatbed trailer, loaded with two 20-foot containers.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 99.9 g |
| Release Date | March/April 2019 |