Mercedes-Benz Arocs L Empl Bison "Interschutz 2015"
Product number:
920025
Listprice:
49,50 €
This model was produced exclusively for the "Interschutz" fair. A partial edition is now also available at the Herpa brands shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | recovery vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 57.9 g |
| Production date | 06/2015 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This model was produced exclusively for the "Interschutz" fair. A partial edition is now also available at the Herpa brands shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | recovery vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 57.9 g |
| Production date | 06/2015 |
| Limited quantity | 500 |