MAN TGA LX silo semitrailer "Melmer" (A)
Product number:
151481
Listprice:
22,57 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 63.4 g |
| Release Date | September/October 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Silo Melmer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 63.4 g |
| Release Date | September/October 2005 |