MAN TGS LX volume semitrailer "XXL Logistik"
Product number:
158510
Listprice:
24,50 €
Logistics in XXL is a transport company with headquarters in Brunswick. Herpa realized a 3-axle MAN TGS LX with 5-axle volume trailer in company colors.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Logistik in XXL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Logistics in XXL is a transport company with headquarters in Brunswick. Herpa realized a 3-axle MAN TGS LX with 5-axle volume trailer in company colors.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Logistik in XXL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | May/June 2011 |