MAN TGE box Österreichische Post
Product number:
097130
Listprice:
24,95 €
The MAN TGE is gaining ground in the distribution vehicle sector in Austria as well. The Austrian Mail uses this MAN TGE with a box body for the distribution of parcels.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Post |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The MAN TGE is gaining ground in the distribution vehicle sector in Austria as well. The Austrian Mail uses this MAN TGE with a box body for the distribution of parcels.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Post |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 26.5 g |
| Release Date | November/December 2022 |