Mercedes-Benz Atego box tarp trailer "Fulda"
Product number:
276184
Listprice:
24,11 €
D&S Transport GmbH is a mid-size company headquartered in Neuhof near Fulda, and has specialized in transporting tires. Thanks to its close partnership with FULDA tires, this exclusive model was delivered to D&S and FULDA.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | D&S Fulda Schwarz Breit Stark |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 67.5 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 1050 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
D&S Transport GmbH is a mid-size company headquartered in Neuhof near Fulda, and has specialized in transporting tires. Thanks to its close partnership with FULDA tires, this exclusive model was delivered to D&S and FULDA.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | D&S Fulda Schwarz Breit Stark |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 67.5 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 1050 |