Mercedes-Benz Actros L jumbo curtain canvas semitrailer "Fuchs"
Product number:
276115
Listprice:
24,11 €
FUCHS, founded in 1931 as a family business in Mannheim, has become a globally acting company, and is the world's biggest independent supplier of lubricants. In Europe and overseas, Fuchs has more than 4,000 employees who work for more than seventy subsidiaries. For more information, visit the company's website at www.fuchs.com .
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fuchs |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 600 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
FUCHS, founded in 1931 as a family business in Mannheim, has become a globally acting company, and is the world's biggest independent supplier of lubricants. In Europe and overseas, Fuchs has more than 4,000 employees who work for more than seventy subsidiaries. For more information, visit the company's website at www.fuchs.com .
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fuchs |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 06/2005 |
| Limited quantity | 600 |