MAN TGS LX Euro 6c thermo trough semitrailer "Max Bögl"
Product number:
311915
Listprice:
39,95 €
Max Bögl is one of Europe’s leading companies in the construction industry. Now, Herpa releases a model of an MAN TGS with a thermal insulation trough semitrailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.8 g |
| Release Date | May/June 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Max Bögl is one of Europe’s leading companies in the construction industry. Now, Herpa releases a model of an MAN TGS with a thermal insulation trough semitrailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Max Bögl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.8 g |
| Release Date | May/June 2020 |