Iveco Trakker tractor 6×6, white
Product number:
310529
Listprice:
18,95 €
New type! The new Iveco Trakker, as a 6×6 tractor unit, will initially complement the Herpa range with a white cab, while the version with a red cab will initially only be produced in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 39.8 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new Iveco Trakker, as a 6×6 tractor unit, will initially complement the Herpa range with a white cab, while the version with a red cab will initially only be produced in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 39.8 g |
| Release Date | July/August 2019 |