Mercedes-Benz Actros LH´08 NOotboom Teletrailer saddle train with Ladegut windwheel wings 3A/4A
Product number:
910637
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bender |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 76 x 55 mm |
| Weight | 169 g |
| Production date | 06/2013 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bender |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 76 x 55 mm |
| Weight | 169 g |
| Production date | 06/2013 |
| Limited quantity | under 500 |