MAN TGA XLX curtain canvas semitrailer "Wagner / Godelmann my stone"
Product number:
157735
Listprice:
32,50 €
Already before the beginning of the fairy-tale truck series, Godelmann provided its curtain canvas covers to feature the designs of its partner companies. “My Stone” is one of these trucks, also operated by the forwarder Wagner.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Already before the beginning of the fairy-tale truck series, Godelmann provided its curtain canvas covers to feature the designs of its partner companies. “My Stone” is one of these trucks, also operated by the forwarder Wagner.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2010 |