MAN TGA LX bulk silo semitraler "Keunecke"
Product number:
153737
Listprice:
22,00 €
Although the shipping company Keunecke has just been taken over by the Papenburg group, Herpa is relaesing a model. The famous Keunecke design will be kept at first and decorate the Herpa model, furthermore a big bulk silo is used.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Keunecke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.9 g |
| Release Date | September/October 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Although the shipping company Keunecke has just been taken over by the Papenburg group, Herpa is relaesing a model. The famous Keunecke design will be kept at first and decorate the Herpa model, furthermore a big bulk silo is used.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Keunecke |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.9 g |
| Release Date | September/October 2007 |