Liebherr mobile crane "Hochtief"
Product number:
294683
Listprice:
39,50 €
This mobile crane in „Hochtief“ design was part of a train set, which was produced in cooperation with Märklin.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hochtief |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 75 x 50 mm |
| Weight | 144 g |
| Production date | 01/2010 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This mobile crane in „Hochtief“ design was part of a train set, which was produced in cooperation with Märklin.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hochtief |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 75 x 50 mm |
| Weight | 144 g |
| Production date | 01/2010 |
| Limited quantity | under 500 |