Mercedes-Benz Actros LH jumbo curtain canvas semi truck "Walz"
Product number:
269858
Listprice:
26,16 €
More than once, we were able to offer you partial editions of exclusive models produced for the shipping com-pany Walz.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Walz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 04/2004 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
More than once, we were able to offer you partial editions of exclusive models produced for the shipping com-pany Walz.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Walz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 91.5 g |
| Production date | 04/2004 |
| Limited quantity | 500 |