MAN TGA XXL jumbo tank semitrailer "Hoyer"
Product number:
275514
Listprice:
28,21 €
Only a small part of the limited edition of 500 models is being used as a promotional item by Hoyer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hoyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Only a small part of the limited edition of 500 models is being used as a promotional item by Hoyer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hoyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Chrom |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 750 |