Iveco Stralis XP swapcontainer semitrailer "Hoyer Chemie"
Product number:
309813
Listprice:
39,95 €
Hoyer is also already using the latest Iveco Stralis XP tractor. The model realized by Herpa will also come as a true-to-the-original version without lateral wind deflectors, and with a trailer with a grey chemical swap Container.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hoyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77.4 g |
| Release Date | January/February 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Hoyer is also already using the latest Iveco Stralis XP tractor. The model realized by Herpa will also come as a true-to-the-original version without lateral wind deflectors, and with a trailer with a grey chemical swap Container.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hoyer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 77.4 g |
| Release Date | January/February 2019 |