MAN TGA XLX box semitrailer "IAA2006"
Product number:
280495
Listprice:
24,50 €
It has become a long tradition, that Herpa offers several special models for the IAA Commercial Vehicles. For the 2006 edition of the fair, we have also produced four special models, which were sold at the fair.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
It has become a long tradition, that Herpa offers several special models for the IAA Commercial Vehicles. For the 2006 edition of the fair, we have also produced four special models, which were sold at the fair.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 85 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 500 |