Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.5 chemical tank semitrailer truck “KLAESER“
Product number:
942935
Listprice:
44,95 €
From the simple mini-model kit as a giveaway to the exclusive collector's truck in high-quality display case, Herpa gets countless advertising options around cars and trucks-the Herpa Extra series. A partial edition of these extra models is also available as a special model in the Herpa web shop. Our exclusive models are strictly limited and available in small numbers from the Herpa extra dealer or online.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.2 g |
| Production date | 10/2020 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
From the simple mini-model kit as a giveaway to the exclusive collector's truck in high-quality display case, Herpa gets countless advertising options around cars and trucks-the Herpa Extra series. A partial edition of these extra models is also available as a special model in the Herpa web shop. Our exclusive models are strictly limited and available in small numbers from the Herpa extra dealer or online.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.2 g |
| Production date | 10/2020 |
| Limited quantity | 1000 |